Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlastenectví K. SCHWANZENBERGA

20. 1. 2013


VE  SRN  A V RAKOUSKU  SCHWARZENBERGA  CHVÁLÍ

         Za útoky na naše prezidentské dekrety o odsunu Němců z ČSR. Schwarzenberg v roce 2OO7  pro německý list  Berliner  Zeitung  uváděl, že "to, co se v ČSR stalo v roce 1945 bylo přirozeně  vyhnáním...".  Přijal za svůj protičeský revanšistický německý program , pro nás absolutně nepřijatelný v celém poválečném období. Schwarzenberg české dějiny a fakta bránit nemůže, není k tomu  vybaven ani naladěn. V poválečném Československu nežil a proto náš vývoj v tomto období nezná,   neprožil ho. Germanizační síly ve SRN a v Rakousku aktivně přepisují dějiny. Tajná komise historiků  z Rakouska a z ČR připravuje "nové pohledy na dějinné událostí". V celé šíři se dnes potvrzuje  obrovská prozíravost prezidenta ČSR Dr. E. Beneše .Po válce republika byla očištěna od německé  páté kolony u nás, která sloužila v drtivé většině Hitlerovi. Život s nimi byl zcela nemožný.

          Schwarzenber svými nepřijatelnými názory a přístupy mate myšlení mladých lidí.Kteří minulost a některé historické křižovatky našich dějin neznají.  Pomáhá těm kruhům ve SRN , kterým jde o bourání poválečného uspořádání v Evropě. Naše republika je ohrožena novou vlnou germanizace ,  chaosu, tříštěním společnosti, pohrdáním českými dějinami a národním uvědoměním. Československá vláda v roce 1945 zajistila odsun Němců z naší republiky. A jak zkušenosti ukázaly,  byl to správný, ale především životně nutný vlastenecký čin , který ocenila a oceňuje mezinárodní  veřejnost .I dnes řada evropských zemí varuje před revizí a otevírání otázky Odsunu Němců.  Prezidentská volba v ČR zapadá do širších stategických souvislostí. Budou se konat volby do  Spolkového sněmu. V globalizačních procesech, které nejsou ukončené hraje geopolitické  položení ČR stále významnou úlohu. Vzaty mezi Západem a Východem v Evropě se naší republiky různě dotýkají.

         Jednostranná orientace ČR na Německo a EU i NATO není odpovídající a praxe ukazuje,  že je chybná . ČR potřebuje odgermanizovat a uvolnit si zahraničně politický prostor pro politiku více azimutů. Republika a její občané potřebují důraznou ochranu suverenity, pevnění  národního uvědomění, národní hrdosti a uctívání našich pokrokových dějin. To by za Schwarzenberga nebylo vůbec možné. Bez něho to bude průhlednější a slibnější. Bez germanizace, bez vměšování německých revanšistů , bez Schwarzenberga- to je žádoucí směr.

                                                                                                                   PhDr.JOSEF GROUŠL, CSc