Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mnichov 1938 - stále aktuální !

2. 10. 2013

Mnichovský diktát – stále přetrvávající národní trauma

Koncem zářijových dnů si připomeneme již 75. výročí podepsání ostudné Mnichovské dohody. Ještě před jejím uzavřením docházelo v celém pohraničí k brutálním vražedným útokům proti představitelům československé republiky. Mezi obětmi nebyli pouze příslušníci ostrahy československých státních hranic, vojáci, či četníci, ale všichni ti kteří se hlásili ke svému československému státu. Nikdo z těchto vlastenců si asi nepřál aby skončila jejich pouhých dvacet let trvající republika. Varování všech těch, kteří  upozorňovali na to, že „československé“ události jsou předzvěstí  světového konfliktu nepředstavitelných důsledků  zůstalo rovněž bohužel bez adekvátní reakce.  Osudovou zásluhu na rozbití 1. republiky měli vedle našich občanů německé národnosti i příslušníci zrádcovské 5. kolony uvnitř našeho českého národa.

75 let, to je doba, kdy většina přímých pamětníků už mezi námi není. I z těchto důvodů je dnes možné se hlásit k aktivitám a iniciativám opětovného budování tzv. „Občanských Sudet“.  Opětovně  dochází k ostrakizaci některých občanských sdružení hájící české vlastenecké zájmy. Vedle našich novodobých ryze českých zrádců se tradičně  angažují krajanská sudetoněmecká sdružení na území našeho německého souseda. To vše kryto pod rouškou finanční pomoci zdevastovaným církevním stavbám, kapličkám, hřbitovům. Nevím, zda někdo z našich občanů zaregistroval, že skupina těchto našich německých „přátel“ má dnes již své oficiální zastoupení v  hlavním městě Praze. Proč se nikdo z obyčejných občanů nezamýšlí nad tím proč jsou nejvyššími vyznamenáními Sudetoněmeckého Landsmanschaftu oceňováni  právě ti politici, filmaři, a soukromé osoby které pod rouškou  objevení „objektivity“, za jidášský groš, mrzačí naše československé dějiny.  Nevím zda si uvědomují  jak zrazují svůj národ. Z vrahů dělají oběti, z obětí vrahy !!!

75 let je velmi dlouhá doba, ale nikdy NE tak dlouhá pokud opět hrozí aktuální nebezpečí opakování historie těchto dnů. V současné době totiž graduje naprosto fatální hrozba  „KONEČNÉHO“ dokončení ekonomického  a politického rozvratu zbytků naší,  již v roce 1992 rozbité československé republiky.

 

Stanislav Kvasnička ml. – Klub českého pohraničí Planá