Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napište nám ...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

5.bPS

(Jarda, 21. 6. 2016 9:07)

Zdravím, dozvěděl jsem se včera, že 16.7.2016 proběhne setkání 5.bPS v Krásné, vždy jste to měli v kalendáři a letos to není, nevím jak jste informovaní, ale pro Vaše info to dávám takto na vědomí

POHRANIČNÍ STRÁŽ

(Karel, 7. 5. 2016 9:23)

DRŽÍM VÁM PALCE VYDRŽME BLBCI NÁS NEZLOMÍ,

Statistika

(Padli při OSH, 20. 12. 2012 8:44)

Mohli byste do sekce Padli při OSH zařadit také Dicka Johana, kterého jste zastřelili jak srnu na území SRN a hrdinsky ho, umírajícího, zatáhli na území ČSSR. Bylo by to takové osvěžení vašich statistik...

Re: Statistika

(Stanislav Kvasnička ml., 23. 12. 2012 10:44)

Anonyme, penzionovaný plukovník Bundeswehru Johann DICK nemůže být v žádném případě zařazen do této rubriky. A to hned z minimálně dvou důvodů. Za 1. neplnil úkoly ve prospěch ochrany SH ČSSR v řadách příslušníků Pohraniční stráže. 2. V tobě, kdy k této nešťastné a velice tragické události došlo, byla rota Broumov v sestavě 5. bPS Cheb. Zde jsou řešeny věci týkající se historie 12. bPS Planá.

Re: Re: Statistika

(zmatky, 10. 1. 2013 5:29)

Co tam na těch vašich fotkách tedy dělá Egrmajer Arnošt např.? Když řešíte 12 bPS? Tý taky velel?

Re: Re: Re: Statistika

(Stanislav Kvasnička ml., 10. 1. 2013 15:20)

"Příteli" vy evidentně nepřicházíte na naše stránky s čistými úmysly, sympatiemi ke složce a době, kdy jsme plnili svou čestnou občanskou povinnost. pplk. Arnošt Egrmajer byl služebně nejdéle sloužícím velitelem naší brigády, podotýkám, nejoblíbenějším !

Re: Re: Statistika

(ještě k případu DICK, 23. 12. 2012 10:51)

Ty další důvody, jsou v celku prozaické. I v případě, že by se otevřely archivy, které by vysvětlily přítomnost této osoby v tomto prostoru a v čase, kdy zde probíhala pohraniční operace, jejího speciální vybavení, neznám případ, kdy by tyto osoby z této kategorie byly oceňovány jednou, nebo druhou stranou. Nicméně, děkuji za zájem ! Je potřeba ještě hodně studovat, než začnete vydávat jakákoliv moudra. To přenechejte demokratickým studentům, Blesku, Aha a TV NOVA. Podepisujte se svým jménem ! Žijeme přeci v DEMOKRACII ! NEBO SNAD NE !?!

Obnova zničeného pomníku na Krabonoši

(Nekvapil L., 6. 11. 2013 12:33)

V měsíci říjnu 2013 byl brutálním způsobem zničen pomník pohraničníka ADAMA RUSO. Padl v přestřelce s agenty chodci. Policejní vyšetřování se kloní k vandalismu vedenému z území sousedního státu.

Po dohodě se sekcí KČP Jižní Čechy byla objednána nová pamětní deska z bílé žuly a totožným nápisem. Předběžná cena byla vyčíslena na cca 5000,00Kč. Další náklad jistě vznikne záměrem odkoupit pozemek kolem pomníku do vlastnictví KČP.

K tomuto účelu bylo zřízeno konto ADAM. Pokud se chcete podílet na obnově pomníku alespoň finančně, lze přispět jakoukoli částkou na účet pod číslem: 213090660/0600, variabilní symbol: 3091951. Předání nové pamětní desky a zbylé finanční hotovosti na dokončení záměru bude při příležitosti krajského sněmu KČP Jihočeského kraje v polovině prosince. Ukažme, že nejsme na kolenou, že nás nezlomí a vandalským revanšistům přes hranici do Rakouska ukažme svou Hraničářskou jednotu.
Nekvapil L.

Dotaz

(Jarda, 22. 7. 2013 19:49)

Byl někdo účasten na setkání 5.bPS, jestli ano tak by mě zajímal jeho názor na tuto akci. Mě to připadalo jako PŠM a ne setkání pohraničníků.

Re: Dotaz

(Stanislav Kvasnička ml., 23. 7. 2013 11:47)

Jardo, jsem pravidelným účastníkem akcí Chebáků, letos jsem bohužel chyběl. Ty jsi sloužil u PS ? Můžu vědět kde a v jakém roce ? Samozřejmě mám svůj názor na průběh těchto akcí a to nejenom jako účastník, ale i jako organizátor plánských setkání. Rád se o své pocity a dojmy podělím !

Re: Re: Dotaz

(Jarda, 23. 7. 2013 18:35)

Vědět to klidně můžeš, byl jsem jak u 5. tak 12. bPS v letech 1978 - 1980 a pak jsem sloužil u ČSLA a před pár roky jsem odešel do zálohy, mám v úmyslu se 31.8. podívat na sraz 12.bPS a tak můžem pohovořit o životě v zeleném a o pocitech záložáků co se na takovej sraz po letech přijedou podívat ( s několika jsem v Krásný mluvil), sám jsem se pokusil pár takových (menších) srazů zorganizovat.

Re: Re: Re: Dotaz

(Stanislav Kvasnička ml., 23. 7. 2013 23:04)

Díky za odpověď ! Sám jsem sloužil u 5. a 12. bPS. později u demokratické" PČR. Máš částečně pravdu. Na srazy se dostává politika, zejména v těch oficiálních částech srazů. Ze začátku mně osobně to velice vadilo a měl jsem pocit, že řadu případných zájemců to odrazuje. Myslím, ale že jsem byl nucen změnit své názory. Útoky proti činnosti Pohraniční stráže a všem kteří u této složky sloužili má jasné politické pozadí a cíle. Jak by jsi se chtěl těmto útokům jinak bránit ? Má zkušenost je taková, že tyto útoky nás ještě více stmelují a způsobují, že z jednoho tradičního setkávání pohraničníků v Poběžovicích jich jsou dneska desítky, svým rozsahem ale i významem překračující význam a rozsah toho poběžovického. Je velice potěšitelné, že hlavními aktéry se stávají bývalí vojáci základní služby. Trošlku se pozastavuji nad tím, kdy např. na Plánsku obesílám cca 130 adres pohraničníků, kterým tato služba dala vzdělání, postavení, perspektivy a oni se dnes za roky služby strávené u PS stydí. Z tohoto počtu dnes chodí na setkání max 20 lidí ! Zbytek v počtu účastníků tradičně a pravidelně více jak 200 lidí jsou pohraničníci z celé republiky. Nemám pocit, že by to bylo z důvodů, že je na srazech "příliš" politiky. Žijeme v dost zvláštní době, kdy preference manipulace, znásilňování historie, negace všeho co se stalo před rokem 1989 zákonitě vyvolávají reakce, které mohou u někoho z nás vyvolávat pocity jaké máš zrovna Ty po účasti na setkání v Krásném. Nicméně, hlavním cílem těchto setkání, v Plané to určitě platí, je setkávání pohraničníků bez ohledu na jejich politická přesvědčení ! Ti nejvíce "kovaní" v dobách naší služby svou "aktivitou" nám život otravující, jsou první z těch, kteří setkání ZÁSADNĚ nenavštěvují !

Re: Re: Re: Re: Dotaz

(Jarda, 24. 7. 2013 12:22)

Já s Tebou souhlasím, ale nic se nemá přehánět, politika do života samozřejmě zasahuje, ale někdy je to moc a pak to zkazí celkovej výsledek akce kde by (podle mě) se mělo v převážné většině zavzpomínat a pokecat s lidmi s podobnými zážitky z minulosti a navázat nové kontakty.

OMLUVA + PŘÁNÍ

(Stanislav Kvasnička ml., 23. 12. 2012 10:38)

Vážení přátelé, kamarádi ! Současný antikomunistický a fašistický běs se nevyhnul ani našim stránkám. Poté, co se zde objevily příspěvky odsuzující naši práci a zásluhy ve prospěch předchozího sociálně spravedlivějšího systému, snažil jsem se tyto výblitky „demokratů“ smazat. Bohužel, podařilo se mi nenávratně vymazat všechny vaše předchozí příspěvky zde v knize návštěv. Velice se za to O M L O U V Á M !
Přeji všem našim čtenářům spokojené prožití svátků vánočních. V roce 2013 pevné zdraví, věrné kamarády a hodně síly při přežití toho hnusu co nás všechny čeká !
s pozdravem
NEPROJDOU !
váš Stanislav Kvasnička ml.

Re: OMLUVA + PŘÁNÍ

(Dvořák, 28. 12. 2013 12:34)

staníku za mne si ksč nesnášel a byl si v89 hroznej revolucionář jak to že jsi tak obrátil.

Re: Re: OMLUVA + PŘÁNÍ

(Stanislav Kvasnička, 28. 12. 2013 13:51)

Příteli, nesnášel jsem ty kteří díky stranické knížce a svému postavení měli pocit, že můžou úplně všechno .... Na rotě kde jsem velel vzniklo tzv. fórum pohraničníků, kam mě jeho zakladatelé jmenovali jako jednoho ze šesti mluvčích. Stranická kritika byla vždy součástí stranické práce, kritizovat někoho, kdo zneužíval svého postavení v intenzitě trestné činnosti jsem považoval za svou povinnost a hrdě se k tomu hlásím. V KSČM jsem nikdy nebyl a asi už ani nebudu. Nesnáším dále tzv. antikomunismus, který se snaží zakrýt zločiny dnešních mocných. Nevím tedy v čem spatřuješ obrat ? Kritikem jsem byl, kritikem jsem zústal. Názory jsem nezměnil ! Dvořáků jsem znal více. Jeden byl pobočníkem velitele brigády. Druhý, to by jsi mohl být ty, psovod který byl řešen za poměrně závažné porušení vojenské kazně. Aťjsi ten nebo ten rád Tě uvidím ! (napiš mi na mou e-meilovou adresu)

Re: Re: OMLUVA + PŘÁNÍ

(Stanislav Kvasnička ml., 26. 12. 2012 0:17)

J.D. anonymní hrdino. Toto jsou stránky pro bývalé pohraničníky, ne pro antikomunisty a další zakomplexované anonymní existence. Proto ten výmaz. V žádném případě se nebráním diskusi. Na stránkách je má e-meilová adresa, tam přeneste své požadavky a invektivy. Tyto příspěvky , tedy můj i předchozí váš smažu, bohužel.

Re: Re: Re: OMLUVA + PŘÁNÍ

(Já myslel, že pro každého, 10. 1. 2013 4:42)

Re: Re: Re: OMLUVA + PŘÁNÍ

(J.D., 26. 12. 2012 0:27)

U svého prvního příspěvku jsem uvedl své plné jméno. Není mou vinou, že jste ho smazal.

Příspěvek

(Lukáš, 19. 12. 2015 22:55)

Dneska jsem narazil na stránky o historii 12.bPS Planá , kde jsem v létech 1961 až 1963 vykonal zákl.voj.službu -
- předčasný nástup do výcviku v CHodove Plané v půlce srpna kvůli stavbě zdi v Berlině
- absolvování PŠ tamtéž (velitel školy kpt.Polinnský , velitel čety npr. Planka )
- nástup ke 4.rotě PS Slatina ( velitel kpt.Havel ) jako velitel družstva , zást. vel.roty npor.Dvorský, politruk por. Čáp
- v záři 1962 nástup do výcviku nováčků v CHod.Plané
- po výcviku návrat ke 4.rotě Slatina u 1.praporu Dolní Žandov ( vel.major Mašek )
- ukončení prodloužené služby u PS v
řijnu 1963 na 4.rotě Slatina ( prodloužení bylo kvůli kubanské krizi , rakety )
- odchod do civili autem V3S , odjezd z Mariánských Lázni vlakem

- to je ve stručnosti moje učinkování u PS , moc rád na to vzpomínám i když už je to hodně dávno , teď nastala chvíle , kdy by jsme potřebovali ochranu SH jako sůl , protože to vypadá , že nás musulmání převalcují a Česko bude jako země a národ zničené a to kvůli zrádcům ve vládě a v parlamentu a to hlavně z ČSSD , KDU-ČSL a hnutí ANO , a všem ostatním politickým stranám jako ODS , TOP 09......., no a hlavně naší zbabělosti a lenosti jako národ , zůstavají jako ostrůvky v moři zbabělců prez.ZEMAN a rozdrobené skupiny odpůrců migrace , jak by byla potřeba PS v součásném marasmu ......