Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napište nám ...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: pamětní oznak veterána

(Stanislav, 11. 10. 2018 16:22)

Příteli, odznaky jsou, ale musíš mě kontaktovat prostřednictvím e-meilové adresy. Tam mně pošli všechny požadované údaje, včetně adresy KAM doručit.

Re: pamětní oznak veterána

(Stanislav, 11. 10. 2018 16:23)

Příteli, odznaky jsou, ale musíš mě kontaktovat prostřednictvím e-meilové adresy. Tam mně pošli všechny požadované údaje, včetně adresy KAM doručit.

Hranice jsou naše !!! Pryč s Okupanty a západní politikou.

(František Ptáčník , 20. 2. 2018 12:24)

Dobrý den, prosim dává se dohromady nějaké nové družstvo PS? Chtěl ybch se popř přihlásit...nebo i cvičit psi, má 2x 2 letého Bílého Ovčáka švýcar. a Německou feňu,-4.měsíční PS na fb jsem zablokovaný, imejl mám ferywaldo@seznam.cz jinak jsem 14 rok po autonehodě v ID-čas na stavbu plotu mám, i nářadí...popř své, zatim chodim, tak chci stavět plot proti vrahům! a zákopy.
PS: do úrazu do 23. jsem aktivně sportoval, Základní Voj služby jsem vykonal, jako Chemik-rozvědčík, Liberec a pak Týn nad Vltavou.-))))))))) Psi cvičit neumim a potřeboval bych s tím pomoci, protože to hoří.-děkuji Franta Ptáčník ze Světlé nad Sázavou.

APŠ 1990

(Luděk, 14. 12. 2016 21:10)

Dobrý den.
Měl jsem tu čest sloužit (účastnit se kurzu) na jaře v roce 1990. Shlédl jsem fotografie na Vaši stránce a jen malé doplnění k fotografii s poznámkou ...přísaha v Chodové Plané v roce 1990...
Zřejmě jde o omyl, protože naše přísaha z roku 1990 se konala v Zadním Chodově...Fotografie samozřejmě ještě mám... Mými veliteli roty a čety byli V + V...
Těsně před přísahou ještě naši velitelé čet a instruktoři odjížděli ke vzpouře ve věznicích.Zatímco my mladí jsme uklízeli půdu na zámku....
Procestoval jsem toho v uniformě PS dost a na APŠ mám nejlepší vzpomínky...Nejlepší parta...
Přeji hezký den.

Re: APŠ 1990

(Stanislav, 14. 12. 2016 21:32)

Luďku, můžete mě ty fotografie naskenovat a poslat ? Adresa na mě je v kontaktech, díky ?

A poslední věc...

(Jeník Janko, 21. 7. 2016 12:30)

Jenom chci říct poslední věc: Soudruzi, vy kteří jste sloužili Československé soc. republice, skutečné to naší vlasti, které jsem přísahal i já jako pionýr
a jsem jí doteď oddán, tak právě vy všichni si zasloužíte nesmírnou úctu.
Nebýt vás, byli bychom zahlceni tím nejhorším nebezpečím. Proto ti, jenž
se opovažují vás neprávem kritizovat a odsuzovat jako největší vyvrhel, ať sami si zametou před svým prahem. Oni za těch X let nepředvedli nic jiného než bordel a jen bordel. Ještě že se k takovýmto nehlásím, není o co
stát. Takže tak!!Dodatek...

(Jeník Janko, 20. 7. 2016 15:55)

Soudruzi pozor, to, co jsem napsal je pravda! Nejde o žádnou provokaci nebo tak. Byl jsem
v Jiskrách, v Pionýru a dnes dobrovolným mladým komunistou (Ksm a Szm). S mamkou
chodíme na 1.Máje, k tanku č.23, na Vokovický
hřbitov, ke I.S.Koněvovi, na Olšana k padlým Rudormějcům. Máme doma portéty všech československých prezidentů a taky V.I.Lenina
a J.V.Stalina. Dnešní kapitalismus mě/nás nezajímá, žijeme podle socialistických zásad.
Jedině kam nepletu politiku je umění a hudba.
To říkají i Alexadrovci, že toto mám zůstat apolitický. Jinak vše normálně... Ať se Vám daří soudruzi!!

Československých příslušníků Snb a Pohr.strž si moc vážím!!

(Jeník Janko, 19. 7. 2016 13:52)

Zdravím Vás soudruzi!
Je velice krásné to, že stále existují lidé jejichž posláním bylo chránit naší drahou vlast ČSSR, kterou já a moje rodina bereme za svou skutečnou rodnou zemi (s tzv. ČR jsme se nikdy neztotožnili) a proto jsme na Vás hrdí.
V naší rodině byl jeden, tedy můj strejda, který sloužil na
čáře, takže taky pohraničník. Pak ještě můj švagr, ten byl
prozměnu esenbák (asi. nadstrážmistr). Jsme tedy s tímto propojeni. Je velice smutný jak dopadá naše drahá
vlast. Hranice otevřené, děravé zákony, nikdo kdo by nás
spolehlivě ochránil před vnitřním a vnějším nepřítelem. Československo musí být bezpečné pro každého z nás!!!
Ať žije SNB, POHRANIČNÍ STRÁŽ, LID. MILICE, ČSLA!!!
Se soudružským pozdravem a navždy s Vámi, Váš fanda Jeník Janko

5.bPS

(Jarda, 21. 6. 2016 9:07)

Zdravím, dozvěděl jsem se včera, že 16.7.2016 proběhne setkání 5.bPS v Krásné, vždy jste to měli v kalendáři a letos to není, nevím jak jste informovaní, ale pro Vaše info to dávám takto na vědomí

POHRANIČNÍ STRÁŽ

(Karel, 7. 5. 2016 9:23)

DRŽÍM VÁM PALCE VYDRŽME BLBCI NÁS NEZLOMÍ,

Statistika

(Padli při OSH, 20. 12. 2012 8:44)

Mohli byste do sekce Padli při OSH zařadit také Dicka Johana, kterého jste zastřelili jak srnu na území SRN a hrdinsky ho, umírajícího, zatáhli na území ČSSR. Bylo by to takové osvěžení vašich statistik...

Re: Statistika

(Stanislav Kvasnička ml., 23. 12. 2012 10:44)

Anonyme, penzionovaný plukovník Bundeswehru Johann DICK nemůže být v žádném případě zařazen do této rubriky. A to hned z minimálně dvou důvodů. Za 1. neplnil úkoly ve prospěch ochrany SH ČSSR v řadách příslušníků Pohraniční stráže. 2. V tobě, kdy k této nešťastné a velice tragické události došlo, byla rota Broumov v sestavě 5. bPS Cheb. Zde jsou řešeny věci týkající se historie 12. bPS Planá.

Re: Re: Statistika

(zmatky, 10. 1. 2013 5:29)

Co tam na těch vašich fotkách tedy dělá Egrmajer Arnošt např.? Když řešíte 12 bPS? Tý taky velel?

Re: Re: Re: Statistika

(Stanislav Kvasnička ml., 10. 1. 2013 15:20)

"Příteli" vy evidentně nepřicházíte na naše stránky s čistými úmysly, sympatiemi ke složce a době, kdy jsme plnili svou čestnou občanskou povinnost. pplk. Arnošt Egrmajer byl služebně nejdéle sloužícím velitelem naší brigády, podotýkám, nejoblíbenějším !

Re: Re: Statistika

(ještě k případu DICK, 23. 12. 2012 10:51)

Ty další důvody, jsou v celku prozaické. I v případě, že by se otevřely archivy, které by vysvětlily přítomnost této osoby v tomto prostoru a v čase, kdy zde probíhala pohraniční operace, jejího speciální vybavení, neznám případ, kdy by tyto osoby z této kategorie byly oceňovány jednou, nebo druhou stranou. Nicméně, děkuji za zájem ! Je potřeba ještě hodně studovat, než začnete vydávat jakákoliv moudra. To přenechejte demokratickým studentům, Blesku, Aha a TV NOVA. Podepisujte se svým jménem ! Žijeme přeci v DEMOKRACII ! NEBO SNAD NE !?!

Obnova zničeného pomníku na Krabonoši

(Nekvapil L., 6. 11. 2013 12:33)

V měsíci říjnu 2013 byl brutálním způsobem zničen pomník pohraničníka ADAMA RUSO. Padl v přestřelce s agenty chodci. Policejní vyšetřování se kloní k vandalismu vedenému z území sousedního státu.

Po dohodě se sekcí KČP Jižní Čechy byla objednána nová pamětní deska z bílé žuly a totožným nápisem. Předběžná cena byla vyčíslena na cca 5000,00Kč. Další náklad jistě vznikne záměrem odkoupit pozemek kolem pomníku do vlastnictví KČP.

K tomuto účelu bylo zřízeno konto ADAM. Pokud se chcete podílet na obnově pomníku alespoň finančně, lze přispět jakoukoli částkou na účet pod číslem: 213090660/0600, variabilní symbol: 3091951. Předání nové pamětní desky a zbylé finanční hotovosti na dokončení záměru bude při příležitosti krajského sněmu KČP Jihočeského kraje v polovině prosince. Ukažme, že nejsme na kolenou, že nás nezlomí a vandalským revanšistům přes hranici do Rakouska ukažme svou Hraničářskou jednotu.
Nekvapil L.

Dotaz

(Jarda, 22. 7. 2013 19:49)

Byl někdo účasten na setkání 5.bPS, jestli ano tak by mě zajímal jeho názor na tuto akci. Mě to připadalo jako PŠM a ne setkání pohraničníků.

Re: Dotaz

(Stanislav Kvasnička ml., 23. 7. 2013 11:47)

Jardo, jsem pravidelným účastníkem akcí Chebáků, letos jsem bohužel chyběl. Ty jsi sloužil u PS ? Můžu vědět kde a v jakém roce ? Samozřejmě mám svůj názor na průběh těchto akcí a to nejenom jako účastník, ale i jako organizátor plánských setkání. Rád se o své pocity a dojmy podělím !

Re: Re: Dotaz

(Jarda, 23. 7. 2013 18:35)

Vědět to klidně můžeš, byl jsem jak u 5. tak 12. bPS v letech 1978 - 1980 a pak jsem sloužil u ČSLA a před pár roky jsem odešel do zálohy, mám v úmyslu se 31.8. podívat na sraz 12.bPS a tak můžem pohovořit o životě v zeleném a o pocitech záložáků co se na takovej sraz po letech přijedou podívat ( s několika jsem v Krásný mluvil), sám jsem se pokusil pár takových (menších) srazů zorganizovat.

Re: Re: Re: Dotaz

(Stanislav Kvasnička ml., 23. 7. 2013 23:04)

Díky za odpověď ! Sám jsem sloužil u 5. a 12. bPS. později u demokratické" PČR. Máš částečně pravdu. Na srazy se dostává politika, zejména v těch oficiálních částech srazů. Ze začátku mně osobně to velice vadilo a měl jsem pocit, že řadu případných zájemců to odrazuje. Myslím, ale že jsem byl nucen změnit své názory. Útoky proti činnosti Pohraniční stráže a všem kteří u této složky sloužili má jasné politické pozadí a cíle. Jak by jsi se chtěl těmto útokům jinak bránit ? Má zkušenost je taková, že tyto útoky nás ještě více stmelují a způsobují, že z jednoho tradičního setkávání pohraničníků v Poběžovicích jich jsou dneska desítky, svým rozsahem ale i významem překračující význam a rozsah toho poběžovického. Je velice potěšitelné, že hlavními aktéry se stávají bývalí vojáci základní služby. Trošlku se pozastavuji nad tím, kdy např. na Plánsku obesílám cca 130 adres pohraničníků, kterým tato služba dala vzdělání, postavení, perspektivy a oni se dnes za roky služby strávené u PS stydí. Z tohoto počtu dnes chodí na setkání max 20 lidí ! Zbytek v počtu účastníků tradičně a pravidelně více jak 200 lidí jsou pohraničníci z celé republiky. Nemám pocit, že by to bylo z důvodů, že je na srazech "příliš" politiky. Žijeme v dost zvláštní době, kdy preference manipulace, znásilňování historie, negace všeho co se stalo před rokem 1989 zákonitě vyvolávají reakce, které mohou u někoho z nás vyvolávat pocity jaké máš zrovna Ty po účasti na setkání v Krásném. Nicméně, hlavním cílem těchto setkání, v Plané to určitě platí, je setkávání pohraničníků bez ohledu na jejich politická přesvědčení ! Ti nejvíce "kovaní" v dobách naší služby svou "aktivitou" nám život otravující, jsou první z těch, kteří setkání ZÁSADNĚ nenavštěvují !